Nadace VIA: Pomohli jsme lidem, kterým hrozilo vystěhování z jejich čtvrti

Rád se dočítám o tom, že nová analýza, která se má zabývat budoucností Bedřišky, již údajně počítá i se stávajícími obyvateli. Toto je velmi dobrá zpráva a velký obrat, který snad povede konečně ke správnému konci a obyvatelé této kolonie, která se přičiněním dnes již bývalé starostky Liany Janáčkové dostala na pokraj demolice, již budou mít klid.
Mé poděkování patří zejména paní Lehotské, která se tak srdnatě angažuje a i lidem z Nadace VIA, kteří poskytují nemalou finanční, ale i osobní podporu!

Více viz text, který jsem převzal ze stránek Nadace VIA.

Zdroj: https://www.nadacevia.cz/2018/12/24/top10-pribehu/

Rodinám v bývalé ostravské dělnické kolonii Bedřiška hrozilo neoprávněné vystěhování. Vedení obvodu Mariánské hory a Hulváky se netajilo záměrem rodiny vystěhovat, jejich domky zdemolovat a pozemky nabídnout k investicím. Místní se rozhodli bránit a s podporou Nadaca VIA a podporou místní neziskovky Bílý nosorožec uspořádali architektonický workshop, který ukázal možnosti rozvoje Bedřišky bez vystěhování současných obyvatel. V září 2018 zastupitelstvo města Ostravy odsouhlasilo zadání komplexní analýzy, která již bude počítat s tím, že místní obyvatelé budou moci na Bedřišce i nadále žít, a to v lepších podmínkách než doposud. Obyvatele Bedřišky podporuje i staronový primátor Ostravy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Převzali jsme a jeho autorem je Ivo Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.