Rekonstrukce náměstí a stavba nové radnice???

Po přečtení článku v květnovém Zpravodaji a následné výzvě k vyjádření názoru na stavbu radnice a rekonstrukci parčíku u pošty na Mariánském náměstí, jsem odpověděla takto / na email: zpravodaj@marianskehory.cz/ :

Ptali jste se na názor an výstavbu nové radnice, tak tady je:
Architektonicky: je to obluda, směřující vchodem na střed křižovatky. Spousta masy na úkor nápadu. Prostě narychlo spíchnuté. Vzhled jako z 90tých let minul. stol.
Bezpečnostně: údajně se zvýší bezpečnost okolo náměstí… To znamená, že se sníží v okolí současné radnice?
Finančně: Velice drahé!!! Se splátkami na dlouhé roky.
Zase ubyde ta trocha zeleně, co na tom náměstí je.
A ke stavu staré radnice…  myslím, že někteří z nás bydlí v horších podmínkách, ať už jde o okna, plíseň na zdech, elektroinstalace nebo mokré sklepy a slaměnné stropy.
A zásadně jsem pro rozsáhlejší opravu stávající radnice a výstavbu venkovních výtahů, než pro prodej historické budovy a stavbu nové radnice.
Prostě, každý správný hospodář nejdříve opraví díry v cestě, vybýlí od plísní, opraví dům a pak staví paláce. Jsou v obci místa, která čekají na opravu několik let.
Opravme je a pak stavějme.
A dost mě uráží paní starostka, když tvrdí, že většina lidí při podpisu petice nevěděla co podepisuje. To si o občanech naší obce opravdu myslí, že to jsou hloupé ovce?.
A k novému náměstíčku:
Architekt, který vytváří stavby pro naši radnici, asi moc nápadů nemá. To co jinde už odstraňují a označují za zastaralé, to se tady novátorsky bude stavět.
Už teď je v létě nesnesitelný pobyt na náměstí a to z důvodu přehřátí povrchů. A i tu trochu zeleně, která zbývá, zaplácnete kachlema. Místo zelené oázy se zálivy s lavičkami a částečným odstíněním od hlavní silnice. Kachle se neosvědčily ani v centru na Masarykově náměstí. V létě budou kachle sálat horkem, díky kterému se na nich nikomu moc trávit čas nebude chtít. Už teď je v okolí spousta podobných povrchů. A nepomůže tomu ani malá kašna s vodotrysky. A za mokra či zimy budou kachle kluzké. „Výborné pro všechny o berličkách.“

Hezký den
Kolinke Petra

PS: Budu ráda, když tot vyvolá diskusi, alespoň na našich stránkách. Dík za Vaše názory

Příspěvek byl publikován v rubrice Radnice na dluh a jeho autorem je Petra Kolinke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Rekonstrukce náměstí a stavba nové radnice???

  1. Diky 🙂 Souhlas. Vypada to, ze nespokojenych s novou Radnici je skutecne vysoky pocet. A pani starostka to urcite vi. Jinak by nasi petici prohlasila za nevyznamnou. Takze se snazi alespon vyvolat dojem, ze chudaci obcane byli nami oklamani … ;-)))
    Nicmene opak je pravdou a dnes se na nasi stranu pridava vice a vice obcanu a i v on-line rozhovoru nestacila pani starostka odrazet negativni nazory … Jeden velmi vystizny:
    DOTAZ: Dobry den, pani starostko. Vas obvod vypada tragicky. Jiz na prvni pohled. Jedna se o nejhorsi cast Ostravy.Domnivam se ze se o neho vubec nestarate a predevsim uprednostnujete vlastni lobbisticko-podnikatelske zajmy. Ta nova priserna budova, kterou hodlate brzy postavit jest toho pregnantnim dukazem. Zeptam se Vas takto : Jak dlouho hodlate setrvat ve funkci starostky?
    ODPOVĚĎ:Jedná se o úhel pohledu. Nejsem si vědoma upřednostňování jakýchkoli lobisticko-podnikatelských zájmů. Na otázku „Jak dlouho hodlám setrvat ve funkci starostky?“ odpovídám: „Dokud mě budou občané volit a budu cítit, že našemu městskému obvodu mohu být prospěšná.“ Nebojte se, sebereflexi mám.
    Rozhovor je zde: http://moravskoslezsky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-se-starostkou-marianskych-hor-a-hulvaku-lianou-janackovou-20170515.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *