Den otevřených dveří

Dne 20.4.2018 proběhl na osadě Bedřiška Den otevřených dveří. Místní obyvatelé zvali do svých domovů své sousedy i širokou veřejnost. Poukázali na to, že mediální obraz, který o nich vytváří naše radnice není zcela pravdivý. Tedy, že si domy opravují na vlastní náklady a v okolí udržují čistotu… Osadou jsme provedli dvě komentované prohlídky, na první zastávce odvyprávěla p.Lehotská historii, na druhé probrala spolu s p.Balážem současnost a třetí zastávku jsem věnovala problematice ostatních obecních bytů / Lázeňská, Knüpferova…/ a již zaniklým či prodaným místům a domům na Hulvákách / Dělnický dům, Koupaliště, Základní škola Matrosovova, Cihlová osada Na kopečku…/. Zůčatnily se média, někteří naši zastupitelé, široká veřejnost, zahraniční studenti, neziskové organizace Bílý nosorožec, Probuďme domy, Vzájemné soužití a Salesiáni Dona Bosca….

Další náplní dne byly soutěže pro děti, smažení vaječiny, hudba a tanec. Večer se ještě v komunitním centru pro děti, promítal tématický film. Počasí i nálada byli slunečné…

     

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Petra Kolinke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *