Ustavující zasedání zastupitelstva – Rádkyně za všechny prachy

Převzato z LEČO magazínu

Velmi krkolomný až křečovitý začátek své funkce mariánskohorského starosty, o kterém jsme psali v předchozím článku, vygradoval více než hodinovým prosazováním odměny 90 tisíc korun za poradenství pro paní Janáčkovou, která je dnes již řadovou zastupitelkou městského obvodu.

Trapnost a ostudnost prosazování materiálu „na stůl“ a v něm laxní nic neříkající věta: „Návrh na uzavření dohody o provedení práce s členkou zastupitelstva Městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Ing. arch. Lianou Janáčkovou.“, za kterou se skrývala dohoda o pracovně právním vztahu mezi obcí a paní Janáčkovou na 300 hodin práce po 300 korunách hodinově do konce roku 2018. To znamená za necelé dva měsíce 90 tisíc korun, plus služební auto, kancelář, mobilní telefon a počítač; a to za poradenství a činnost v oblasti strategického plánování, investic a rozvoje městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Pro čtenáře to trochu zjednodušíme. Víc placených starostů a místostarostů se do rady obce nevleze, a tak se pro paní Janáčkovou vymyslela tato brigáda. Devadesát tisíc za rady, jak mají místostarostové pracovat?! Jakoby zástupci politických stran KSČM, KDU-ČSL, SPD a OSTRAVAK neměli vlastní názor, představu a vizi, co je třeba v obci změnit.

V rozpravě byl opozicí napříč politickým spektrem tento bod programu odsouzen jako frapantní zneužití moci k prosazování osobních zájmů. I tak bohužel došlo k jeho sválení osmi hlasy koalice. Je velkým štěstím, že uspěchanost a intenzita, s jakou se řídící zastupitelstva Patrik Hujdus snažil prosadit tento bod programu pro svou kolegyni, vytvořila procesní chybu – zastupitelka Janáčková na začátku hlasování o své „brigádě“ nenahlásila střet zájmu, což je dle zákona a jednacího řádu zastupitelstva povinna učinit. Po upozornění zastupitele Ing. Daniela Vacy z hnutí Lepší a čistá Ostrava (LEČO) na porušení zákona, byl pan Hujdus nucen tento bod stáhnut a opařen nečekaným neúspěchem přerušil jednání zastupitelstva na přibližně 20 minut. Následně se starosta ještě snažil narychlo vytvořit paskvil stejného bodu programu, který snad nepochopil ani on, natož všech 15 zastupitelů, kteří jej v diskuzi opětovně odsoudili, a o tomto návrhu se již ani nehlasovalo.

Naši zastupitelé budou i nadále bedlivě hlídat rozhodování vedení obvodu a snažit se všemi prostředky prosazovat veřejné zájmy občanů nad osobním prospěchem, který byl bohužel přítomen i na slavnostním, ustavujícím zastupitelstvu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *