Petici „NE zadlužení obce“ jsme předali

Děkujeme mockrát všem vám, kteří jste se přidali svým podpisem k naší petici. Sesbíráno bylo během této velmi krátké doby úctyhodných 276 podpisů (!) a ještě dnes jsme obdrželi další arch s přibližně 50-ti podpisy.

Petici jsme předali dne 5.4.2017 i s malým komentářem na zasedání Zastupitelstva města Ostravy a pan primátor slíbil, že se touto naší peticí bude zabývat podle petičního zákona. Za tato slova panu primátorovi Ing. Macurovi velmi děkujeme. A doufáme v sílu demokracie, že kdyby došlo k hlasování o tom, zda má Zastupitelstvo města Ostravy souhlasit se zadlužením našeho obvodu ve výši 100 mil. Kč, tak se najde dostatečná, t.j. nadpoloviční většina zastupitelů města, kteří se postaví na naši stranu.

S dotazem na paní starostku Janáčkovou se připojil také zastupitel za ODS pan Ing. Kolařík, který je členem investiční komise Rady města Ostravy. Jeho dotazy mířily přesně tím směrem, kterým jsme to cítili i my, ale neodvažovali jsme se je takto použít. (Následná konstatování jsou prozatím pouze volným přepisem, proto je prosím berte s mírnou rezervou – do té doby, než se mi podaří se dostat k záznamu).
V dotazech tak padla slova jako „záležitost by mohla zavánět dotačním podvodem“, dále se pan Ing. Kolařík také zeptal paní starostky, jestli jako architektka, navíc s dlouholetou působností ve vedení obce, zná pojmy jako „investiční záměr“ či „studie proveditelnosti“, čímž poukazoval na to, že z toho, co slyšel o postupu při přípravě této akce, se mu tato investice zdála být připravována poněkud pokoutně.
Na tyto dotazy paní starostka nacházela jen těžko nějakou kloudnou odpověď a snažila se uhýbat ve své odpovědi tím, že začala napadat náš projev, kde jsme zmínili m.j. netransparentnost a nekoncepčnost, vůči čemuž se paní starostka ohrazovala. Za těmito dvěma slovy si však skálopevně stojíme a v tomto děkuji i panu Miklovi, který také vystoupil za organizátory petice a za příklad nekoncepčnosti uvedl např. fakt, že budova dnešní Radnice prošla rekonstrukcí, což zajisté nestálo málo peněz, takže dnes nemůže paní starostka tvrdit, že tato budova je v havarijním stavu a potřebovala by tedy dalších 90 mil. Kč.
No a o netransparentnosti celého tohoto projektu už snad nepochybuje dnes nikdo, kdo si měl možnost zjistit všechny dostupné informace.

Pokud bude paní starostka trvat na půjčce 100 mil. Kč, o které se dnes bavíme, je teď na zastupitelích obvodu nebo zastupitelích města, jak se vůči tomuto požadavku postaví. Pokud bych si měl vybrat, logicky více věřím 55-ti městským zastupitelům, že se alespoň polovina z nich postaví na naší stranu a tuto stavbu na dluh v případném hlasování nepodpoří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Radnice na dluh a jeho autorem je Ivo Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Petici „NE zadlužení obce“ jsme předali

  1. Děkuji za tuto petici. Našemu obvodu stačí naše radnice. Mar.Hory a Hulváky, působí zanedbaně . Je co vylepšovat, ne si půjčovat a stavět pro úředníky novou radnici.

  2. Souhlasím s touto peticí a opravdu nechápu myšlení radnice.Je škoda,že jsem nemohla přijít na schuzi já už bych své řekla.Proč se na jedné straně vytahují jak jim záleží na občanech aby bylo dost zeleně a jak zelen budou na Mariánském náměstí letos rozšiřovat a vystaví i kašnu atd., když na druhé straně víc jak polovinu dnešní zeleně chtějí zlikvidovat?A to jen pro své pohodlí?Už tak není na náměstí a v okolí kde parkovat.Takže nakonec vše bude stát více než 100 milionu

  3. Diky vsem za projeveny nazor, pokud take se stavbou nesouhlasite. Jen timto zpusobem muzeme prinutit vedeni Radnice, at se chova podle pravidel – jsem delsi dobu velmi kriticky k nekterym krokum Radnice a bohuzel tech veci, se kterymi nesouhlasim, pribyva … ;-(
    Ohledne „nechtene“ nove Radnice bude pani starostka urcite mit co vysvetlovat, pokud bude i nadale trvat na pujcce, kterou ale musi schvalit vetsina z 55 zastupitelu mesta. A nic na tom nezmeni ani urazliva slova pani starostky vuci me osobe, kdy se ohledne meho vyjadreni kolem predavani petice na Magistratu verejne pani starostka vyslovila jako ze to byly „blaboly“ … Ne, ne, ja jsem sva slova v teto veci docela vazil a nikdo vuci nim nemuze nic namitnout neb byla pravdiva :-)))))))
    A jinak mate svatou pravdu – nase stara dobra Radnice je krasna budova a ja byt architektem, tak bych udelal vse pro to, aby nase Radnice byla jeste krasnejsi a jeste lepsi 🙂 Ne se snazit stavet cenove optimalizovane monstrum … A to pani starostce skutecne nemuzu odpusit.
    A jak jsem jiz jednou konstatoval na techto strankach kolem voleb do Senatu, i to je doposud pravda a vy to potvrzujete –> pani starostka ma dost jine prace v obvodu nez se zajimat o megastavbu na dluh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *