Radnice chce stavět na dluh

Radnice podala na Útvar hlavního architekta MMO žádost o výstavbu tzv. „Školicího a vzdělávacího centra, Ostrava-Mariánské Hory“ v k.ú. Mariánské Hory.
Link zde http://www.msstavby.cz/dostavba-marianskeho-namesti-2-21-03-2017/
nebo zde http://www.ostrava.cz/cs/urad/uredni-deska/482-2017/482.pdf/download.
Jelikož obvod žádné vzdělávací centrum nepotřebuje a není tedy k žádné takové stavbě důvod, připadá v úvahu myšlenka, kterou paní starostka veřejně již dříve prohlásila – totiž že má zájem postavit na Mariánském náměstí novou Radnici, ale z důvodu možnosti získat dotace by tuto stavbu oficiálně nazývala jiným jménem.

Žádost je tedy již podána a už to tedy není jen úvaha. Proto se nabízí otázka:
„Je obhajitelná stavba za odhadovaných 200 mil. Kč, navíc s ohledem na to, že takové finance totiž nelze z rozpočtu vyčlenit a obec by se na dlouhou dobu zadlužila?“
Naše Radnice nedokáže ze svého rozpočtu řádně udržovat ani svůj stávající bytový fond a marnění peněz si nemůže dovolit. Navíc se musí chovat v duchu řádného hospodáře.

Také o tomto plánu nebyla informována veřejnost Mariánských Hor a Hulvák, ani nebyla veřejně předložena finanční kalkulace. Radnice již dnes svou budovu má, je to hezká historická budova, a jestli tato stavba vyžaduje nějaké úpravy, nechť se předloží dvě varianty a vybere ta lepší.

Rozhodně budeme žádat Radnici o vysvětlení a také jsme se rozhodli o sepsání petice „NE zadlužení obce“. Děkujeme předem, pokud se svým hlasem připojíte na naší stranu.

Paní starostka by si měla uvědomit, že je veřejně činná osoba a veškerá svá rozhodnutí dělat dostatečně transparetně.

2 komentáře u „Radnice chce stavět na dluh

  1. Proč to asi déla pani starostka to ví všichni obyvatele mar-hory a hulvaky ale my to nedovolime máme toho už dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *