Volby se blíží – slovo lídra

Spousta lidí nám před čtyřmi lety věřila a podpořila občanskou iniciativu NAŠE HULVÁKY, která v roce 2014 kandidovala do zdejšího zastupitelstva jako nezávislí kandidáti pod politickým hnutím Ostravské Fórum. Díky podpoře lidí žijících v našem obvodu se podařilo mnoho špatných rozhodnutí radnice zvrátit nebo zcela zastavit.

V letošních volbách jsme spojili síly napříč Ostravou a budeme kandidovat za hnutí
LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA.

Letos jsem dostal důvěru kolegů objevit se na prvním místě kandidátky, ale role nás všech, kteří jsme to brali opravdu hodně intenzivně, se nemění. Letos se k nám s nabídkou intenzivnější pomoci přidala ještě další výrazná osobnost, pan Daniel Vaca, který má velmi zajímavé profesní zkušenosti a zcela jistě také pomůže posunout obvod k lepšímu. Podpora od občanů obce se za léta našeho fungování velmi rozrostla, proto na naší kandidátce najdete i několik dalších nových jmen. Za tuto Vaši podporu velmi děkujeme!

Velice krátce o mé osobě – jsem inženýr a pracuji 19 let na zodpovědné technické pozici na vývoji mikroelektronických součástek. Svou práci musím vykonávat svědomitě a důsledně – jedině tak mohou výrobky naší firmy obstát na celosvětovém trhu. O svém osobním životě se zmíním jen velmi okrajově – má manželka je lékařka, s ní sdílím etické hodnoty, na kterých stavím své postoje. Věřím v občanskou společnost, jak ji znám z dob mého mládí ve vesnickém prostředí, a chci ji přivést plně k životu v celé naší obci. Místo, kde žiji, u nás na hulváckém kopci, jsem si zamiloval a doufám, že to, co dnes u nás děláme, naše okolí oceňuje. Na úrovni občana proto se svými kolegy z našeho hnutí důsledně sleduji již více než 4 roky práci Mariánskohorské radnice, a to i přesto, že pracuji mimo Ostravu a účastnit se zasedání zastupitelstva obce pro mě nebylo nikdy jednoduché. Tolik ve zkratce o mých pohnutkách, proč se v roli lídra hnutí LEČO v obvodu Mariánské Hory a Hulváky dnes ocitám.

Nutno konstatovat, že celé 4 roky jsme byli jedinou reálnou opozicí vůči současnému vedení radnice. Já osobně jsem na námi dosažené výsledky velmi hrdý, protože k prosazení osobních zájmů paní starostky bylo v zastupitelstvu vždy dostatek hlasů, když většina z nich na tom byla bohužel osobně zainteresována. To, že se ani Petr Luzar, ani Tomáš Sucharda nenechali „koupit“, je pro mě důvěrou, že při dostatečném počtu hlasů (a křesel!) půjde konečně prosazovat věci podle zásad, které uznávám. Vy, voliči, v nadcházejících komunálních volbách rozhodnete, zdali tato naše práce bude pokračovat alespoň se stejnou intenzitou jako doposud a stávající neutěšený stav se změní, nebo paní Janáčkové opět dáte možnost prosazovat své zájmy před zájmy většiny – obyvatel Mariánských Hor a Hulvák.

Pokud nám ve volbách dáte svou důvěru, budeme chtít pro obvod Mariánské Hory a Hulváky prosadit věci, jež jsou stručně rozvedeny v našem volebním programu. Ale už dnes víme a veřejně deklarujeme, že to rozhodně nebude politika ve spolupráci s Lianou Janáčkovou a Patrikem Hujdusem, protože jsme jednoduše zjistili, že to prostě nejde!

My totiž chceme dělat politiku především podle zákonů a pravidel (např. těch týkajících se obecního majetku), bez intrik a osobního prospěchu, při dodržování Etického kodexu, který obsahuje slova jako profesionalita, nestrannost, úcta k občanovi apod.

Tento článek věnuji volební tématice. Jedná se o stručné shrnutí našeho pohledu na náš úřad. Máte-li zájem, čtěte tedy dále nebo šiřte na Facebooku…

„Pane Večeřa, odejděte, toto je MOJE radnice“

Za 4 roky, kdy naši zastupitelé Petr Luzar a Tomáš Sucharda z opozičních křesel nepřetržitě upozorňovali na nepravosti, a o to samé jsem se snažil z křesla pro občany i já, jakožto další osoba z naší kandidátky, se nekvalitní práce koalice kolem Liany Janáčkové konečně dostává více na veřejnost a dnes můžeme říct, že radnice se nás bojí.

Já navíc konstatuji, že je ve velkém srabu.

 1. Kvalitní úředníci od Liany Janáčkové odcházejí, jmenuji jen ty poslední, kteří bohužel byli zrovna těmi, kterým jsem věřil nebo jsem se snažil věřit:
 • Tereza Molatová – referentka agendy pro volené orgány – na kterou jsme se vždy obraceli, když jsme cokoliv jako zastupitelé potřebovali. Vždy jsem se od ní dočkal profesionálního jednání.
 • Pavla Uhrová – dlouhodobá tajemnice úřadu – které jsem se snažil věřit, i když vím, že musela vědět o spoustě věcí, které se neměly „dostat na veřejnost“.
 1. Dodnes bohužel zůstávají na vlivných vedoucích pozicích lidé, o kterých nemám lepšího mínění
 • Dagmar Pulchartová – vedoucí odboru výstavby – když bych měl být mírný, tak tato dáma je dle mého názoru velmi ovlivněna zásahy starostky; i její mnohá sporná rozhodnutí nesvědčila o její profesionalitě – snad to mohlo být také vlivem starostky, která do tohoto úřadu velmi zasahuje, a která vyřkla již výše zmíněnou, pro mě památnou hlášku.
 • Pan Lesňák a paní Pavúková – o těchto osobách snad ani nemám slov, protože si ho ani nezaslouží, a toto jediné nechám na posouzení Vás, občanů. Rozhodně to jsou osoby, které jsou zodpovědné za tristní stav odborů bytový a majetkový; a co se na těchto odborech děje, to je nejhorší zjištění za dobu mého sledování chodu radnice.
 1. Netroufám si konstatovat, jakou podporu má dnes Liana Janáčková u Magistrátu, ale pan primátor již několikrát vyjádřil nesouhlasný postoj ke krokům Liany Janáčkové
 • třeba plán výstavby nové obecní radnice, který jste nám svými podpisy pod petici pomohli zastavit,
 • také plán na bourání Bedřišky, na který jsme také upozorňovali – v tomto udělala nejvíc poslední dobou paní Lehotská, která nás velmi podporuje, a se kterou úzce spolupracujeme,
 • ale také se pan Macura např. přiklonil k našemu názoru, že s obecními byty na ulici Knupferova se nehospodaří řádně.
 1. V neposlední řadě se od Liany Janáčkové odklonila i KSČM, která doktoru Boháčovi letos vytkla jeho dlouholeté souznění s Janáčkovou a vyškrtla jej z kandidátky. Dnes tedy pan Boháč brečí, ale čemu se diví?
 2. Když mi na jednom zasedání zastupitelů bylo odepřeno mé občanské právo a povolal jsem na svou ochranu Městskou policii, právník úřadu, pan doktor Nahodil, se neúspěšně snažil postavit mě do role toho vinného a žádal MP, abych zaplatil neoprávněný výjezd hlídky. Toto má být člověk zodpovědný za dodržování práva na úřadě?
 3. Také o Patriku Hujdusovi vím své a jeho schopnost svým milým úsměvem „zapůsobit“, nechť je pro každého velkým varováním – Patrik Hujdus je na pozici místostarosty rozhodně velmi schopný a dokázal nebo se snažil ukrojit ze státního, co mu jen bylo umožněno. Tento člověk má ale i ty nejostudnější způsoby:
 • nejen to, že pan Hujdus nemá morální právo ucházet se o pozici zastupitele, natož o funkci primátora města Ostravy, neboť již bydlí na Těrlicku, takže těžko věřit jeho „dobročinným“ úmyslům;
 • (aktualizováno) tento člověk se zároveň díky křeslu na radnici pokoušel tzv. „za hubičku“ odkoupit obecní byt, který měl od obce k pronájmu. Po naší medializaci se tohoto svého kroku zalekl a nakonec sám od koupě upustil. A k tomu nutno dodat, že tento byt užíval i po přestěhování na Těrlicko, a to i formou podnájmu třetí osobě, kdy zároveň náš pan místostarosta rovněž vlastní nedaleko ještě další byt v osobním vlastnictví …
 1. Nakonec věnuji krátké, ale velmi důležité zastavení Lianě Janáčkové. Jediné, co o ní řeknu: Když jsem se jednou řádně účastnil stavebního řízení a namítal něco na obranu účastníků řízení – jedněch milých starých obyvatel, kterým jsem se rozhodl pomoci – tak se ve dveřích objevila starostka Janáčková a řekla:

  „Pane Večeřa, odejděte, toto je MOJE radnice“

A tomuto já říkám rozhodné NE, a dokud budu/budeme mít podporu vás, občanů, tak toto je mé sdělení:

„S tímto já bytostně nesouhlasím a je to Liana Janáčková, kdo musí odejít, neboť RADNICE JE TU PRO LIDI“.
(všimněte si té zákeřnosti – toto heslo už jste určitě někde viděli …)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Ivo Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Volby se blíží – slovo lídra

 1. Pane Vecero, chtel bych Vas upozornit, ze ve svem clanku uvadite nekolik nepravdivych tvrzeni. Nebudu mluvit za ostatni, pouze za sebe. Chtel bych Vas pratelsky upozornit, ze zadny obecni byt v drzeni nemam a tudiz ho ani nemohu pronajimat. Kdyz si tak zakladate na pravde, bylo by dobre si nejprve overit fakta… Soucasne myslim, ze za posledni ctyri roky se udalo spoustu pozitivnich veci a mestsky obvod se rozhodne postupne meni k lepsimu. Verim, ze kazdy, kdo je vnimavy, si toho jiste vsiml.

  • Pane mistostarosto, ano, spravne konstatujete, ze pravda je pro me na prvnim miste.
   Vse, co jsem v tomto clanku uvedl, se skutecne udalo, to nemuzete poprit. Jestli jste se v teto veci nakonec rozhodl uvest veci do poradku, je jen a jen spravne.
   Protoze to jsou ale pro me nove skutecnosti, hned zrana jsem se rozhodl na urade MHaH overit aktualni stav. Bohuzel informace na miste mi nebyly poskytnuty (lhuta = 30 dni), takze svuj clanek prozatim lehce prepisu, at se necitite poskozen.
   V teto odpovedi tedy sdeluji, ze momentalne cekam na potvrzeni informaci
   – ohledne Vaseho pronajmu obecniho bytu na Susilove 1 a nasledneho podnajmu tohoto bytu treti osobe, ktery jste si „drzel“ i po prestehovani na Terlicko; tehdy uz jste tento obecni byt nevyuzival a evidentne ani nepotreboval, neboť soucasne vlastnite v nedaleke vzdalenosti byt v osobnim vlastnictvi
   Jakmile obdrzim odpoved z uradu MHaH o aktualni situaci o podnajmu i pronajmu tohoto obecniho bytu, rad ji zverejnim.
   Ovsem za zminku stoji i muj dnesni zazitek, ktery jsem si dnes z uradu odnesl, a ktery jen potvrzuje me hluboke zklamani ze zpusobu fungovani uradu MHaH. A protoze to fakt stoji zato, venuji tomu samostatny clanek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *