Starosta Hujdus byl odvolán z funkce starosty – změna ve vedení radnice po 30 letech

Ostrava, 2.11.2020

V městské části Mariánské Hory a Hulváky v pondělí 2. listopadu proběhla mimořádná schůze zastupitelstva. Svolána byla na základě výzvy sedmi opozičních zastupitelů s cílem zrušit uměle vytvořenou funkci bez pracovní náplně a hmatatelných výsledků, s nadstandardním platem dvaadvaceti násobku odměny zastupitele, pro bývalou starostku Janáčkovou.

V průběhu vyjednávání o zrušení funkce pro bývalou starostku se ukázalo, že starosta Hujdus ztratil důvěru dalšího zastupitele, místostarosty za hnutí Trikolora Filipa Čmiela. Zastupitelstvem byl tedy doplněn program jednání a starosta Patrik Hujdus (NEZÁVISLÍ), byl odvolán, stejně jako jeho dlouholetá kolegyně Liana Janáčková. Odvolání byli také místostarostové – Jana Pagáčová (KDU-ČSL), Yveta Sekeráková (KSČM) a Vladimír Řezáč (Ostravak).

Zastupitelstvo Mariánských Hor a Hulvák si zvolilo nové vedení radnice. Starostou se stal Jiří Vávra (ANO 2011), 1. místostarostou byl zvolen Daniel Vaca, (Lepší a čistá Ostrava). Dalšími místostarosty se stali Petr Luzar, (Lepší a čistá Ostrava), Kamil Taube (ODS) a Filip Čmiel (Trikolora). Všichni místostarostové budou vykonávat svou funkci jako neuvolnění ze svých stávajících pracovních úvazků.

„Věřím, že nová koalice bude pro Mariánské Hory a Hulváky prospěšnější, přinese transparentnost veřejných zakázek a ukončí protekcionismus. Lidé si to zaslouží“, řekl starosta Jiří Vávra.

„Zrušením zbytečné polické trafiky a postů uvolněných místostarostů dojde k roční úspoře 1,3 milionů korun. Ušetřené prostředky půjdou do rozvoje našeho obvodu“, dodal 1. místostarosta Daniel Vaca.

„Mariánské Hory a Hulváky po třiceti letech potřebují skutečnou změnu, a ne změnu jen na oko“, vysvětluje 4. místostarosta Filip Čmiel.

Nově složená koalice má v patnáctičlenném zastupitelstvu Mariánských Hor a Hulvák osm křesel, tři pro hnutí LEČO Lepší a čistá Ostrava, tři pro hnutí ANO 2011 a po jednom křesle ODS a Trikolora. Čtyři zastupitelé z hnutí NEZÁVISLÍ a solitérní zástupci KDU-ČSL, KSČM, a hnutí Ostravak jsou nově v opozici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Ivo Večeřa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Starosta Hujdus byl odvolán z funkce starosty – změna ve vedení radnice po 30 letech

  • Dobrý večer p. občane,
   můžete být v klidu nevrátí, nejsme komunisti. Za KSČM tam v bývalém vedení seděla paní Sekeráková. Byla odvolána a již místostarostou není.
   Přeji hezký večer Petr Luzar za LEČO – Lepší a čistá Ostrava

   • No myslím pane Luzar že sice komunista nejste, ale v tomto prostředí jste vyrůstal a takto se i chováte. Otec zarytý komanč a Stb. Už jenom zmínka po převzetí moci Vaše konstatování (My to tady po nich vyčistíme) silně připomíná Únor 1948.

    • Mohu s klidným srdcem říct, ne každý Luzar je komunista. A za své rodiče, kteří v 1968 emigrovali z důvodu režimu a vstupu vojsk ,,bratrů,, mohu říci. Vychovali mě správně a se správným názorem na historii. Pán si naší rodinu, která je na Hulvákách víc jak 120 let spletl asi s někým jiným. Škoda, že se neumí podepsat nebo mi to říct do očí. Anonymní plivnutí bych náležitě ocenil. Takže pro chytráka, který si neumí zjistit fakta: ani já ani rodiče v KSČ NEBYLI a s STB neměli nikdy nic společného. Maximálně debilní výslechy a šikanu z jejich strany až do roku 1989.
     Petr Luzar

 1. Ano, pan Novotný má pravdu – komunistka Yveta Sekeráková je mezi odvolanými.
  Paní Sekeráková stejně jako arogantní a urážející pan Řezáč, ani nikdo z ostatních odvolaných mi rozhodně chybět nebudou,

  Zajímavé k její osobě je to, že při volbách v roce 2018 došlo ke sporu mezi paní Sekerákovou a dlouhodobým členem zastupitelstva za KSČM, panem Boháčem, takže ten se nakonec neobjevil na kandidátce komunistů a na první místo se dostala paní Sekeráková. Pan Boháč pak napsal do Zpravodaje silně kritický článek, který stál za přečtení.

 2. Odvolaný starosta Patrik Hujdus si stěžuje na Ministerstvu vnitra, že kvůli nouzovému stavu je jeho odvolání nepatné. M. j. uvádí: „odvolané vedení bylo úspěšné v získávání dotací na realizaci investic a dalšího rozvoje- “ Jedna taková „úspěšná investice“ se realizuje v parku mezi ulicemi 1. máje a Výstavní – Dětská klouzačka v podobě kosmické rakety. Jedná se o pokračování výtvarné tradice: na stejném místě byl v 60. letech 20. stol instalován plechový model rakety oslavující úspěchy SSSR při dobývání kosmu. – Bohužel fotku nevím jak připojit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *